F&Q (nejčastější dotazy)

Jak nás můžete kontaktovat?
 

osobně
- e-mailem dobrunka@dobrunka.cz 
- SMS do 830 ráno +420607174564, zavoláme vám zpět

 

Dítě má 3 roky a ještě nemluví. Vadí to?
Ano, rozvoj řeči začíná už v kolébce.

Jak zabránit nadužívání IT technologií?
Nadužívání telefonů, počítačů a televize může vést k narušení k biorytmu. (např. Pokud dítě hraje na počítači do pozdních nočních hodin a ráno vstává až se vyspí - ztratí svůj biorytmus a nerozezná noc a den.) Doporučuji: nepoužívat televizi jako kulisu, v 19 hodin se elektronika vypíná, počítač ani televize se nepouští před odchodem do školy, telefon se odevzdá v 19 hodin rodičům - dítě ráno vstává podle budíku a ne podle telefonu, nepoužívejte s dítětem elektroniku před spaním - věnujte mu svůj čas a povídejte si se svým potomkem o zážitcích z uplynulého dne.) Pokud budete pravidla dodržovat vy, dítě si přivykne a nebude to pro něj stres.

Doporučuji určit dětem jasná pravidla, kdy může hrát na počítači hry. (povinnosti v domácnosti, školní prospěch, přesná doba......)

Co způsobuje výchova nevýchovou?
Vychováte silného jedince, který bude umět prosazovat sám sebe. Úskalí této výchovy je, že dítě v době dospívání nerespektuje své rodiče, nerespektuje autority a jen zřídka je schopno s někým spolupracovat. Pokud něco nejde podle jeho představ, velmi často se neumí ovládat, zuří, ničí fyzicky své okolí a velmi často nemá s kým komunikovat.

Dítě nemůže večer usnout, jak jej máme ukládat?
Na tuto otázku je velmi rozsáhlá odpověď. V době světelného zamoření je velmi obtížné dodržovat biologické hodiny. Pro začátek zkuste pravidelný čas pro večerní klid okolo 18 hodiny, v 19 hodin vypínání IT technologií, 19:30 vykoupané a navečeřené dítě uložit do postele a věnovat mu svůj čas. Povídejte si se synem nebo s dcerou o tom, jaký jste měli den. Zapomeňte na to, jak vám ve škole říkali, že neumíte zpívat a zpívejte jim vaše oblíbené písničky. Zaměstnaným rodičům může přítomnost prarodičů pomoci tuto situaci občas vyřešit.

 

Jak můžeme odstranit strach z čerta?
Namalujte společně s dítětem čertův pytel a pak jej před dítětem roztrhejte. Řekněte dítěti, že ho čert nemá jak odnést.
Vložte do dlaně dítěti kousek kůže ze zvířete a ubezpečte jej, že už jste čerty přeprali, že jste silnější než čert a že své dítě ochráníte.
Řekněte dítěti, že čert je zvíře, které se vyskytuje pouze v zimě, jako například vrána.

 

Copyright © 2022 dobrunka.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign